
Zwyczaje związane ze świętem Wszystkich Świętych mają negatywny wpływ na jakość krakowskiego powietrza. Tak przynajmniej twierdzą tamtejsi urzędnicy. Według nich odnotowywane od kilku dni wysokie stężenie szkodliwych substancji jest wynikiem m.in. masowego zapalania zniczy.
Zaleca się unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia. Należy unikać dużych wysiłków fizycznych na otwartym powietrzu i zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem. Czytaj więcej
