Fatalna wpadka wizerunkowa PiS. Opublikowali na swoich stronach ekspertyzę, która miażdży... ich pomysły

Teraz politycy Prawa i Sprawiedliwości będą musieli się namęczyć by przekonać, że podatek jest potrzebny.
Teraz politycy Prawa i Sprawiedliwości będą musieli się namęczyć by przekonać, że podatek jest potrzebny. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość na swoich stronach internetowych opublikowało ekspertyzę, która - delikatnie mówiąc - niezbyt pochlebnie opisuje pomysły partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiadomo na razie, kto odpowiada za wizerunkową wpadkę. Używanie mają już jednak internauci.


Prawo i Sprawiedliwość do wyborów szło z propozycjami zmian podatkowych. Wśród nich był podatek od transakcji finansowych. Na stornie PiS znalazła się ekspertyza podpisana przez radcę prawnego Filipa Seredyńskiego. Opinia jest mocno krytyczna.
Wśród negatywów są wymieniane: uderzenie w inwestorów, odpływ kapitału z Polski i zwiększone ryzyko uciekania przed opodatkowaniem. Co ciekawe Seredyński nie znalazł pozytywnych aspektów wprowadzenia podatku: "Pozytywne skutki FTT (Financial Transaction Tax ) nie zostały udowodnione" - twierdzi ekspert.

Opinię można znaleźć na stronie internetowej PiS-u, ale nie wiadomo kto ją wprowadził - jest umieszczona jako załącznik a nie jako podpisany wpis.

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...