Tylko 12 złotych za gram legalnej "trawki"? To będzie możliwe w Polsce, ale załapie się tylko 170 tys. osób

W eksperymencie ma wziąć udział aż 10 tys. osób.
W eksperymencie ma wziąć udział aż 10 tys. osób. Fot. Shutterstock.com
Cannabis House to organizacja, która chce przeprowadzić badanie dotyczące szkodliwości palenia marihuany. Przez dziesięć lat w badaniu ma uczestniczyć 170 tys. osób z całej Polski. Założeniem projektu jest, by jego uczestnicy regularnie palili "trawkę" przez 10 lat.


W tym czasie sprawdzany będzie wpływ narkotyku na zdrowie. Wszyscy uczestnicy badań będą pod kontrolą lekarza pierwszego kontaktu, psychologa i psychiatry. Na koniec mają być opublikowane badania dotyczące wpływu marihuany na zdrowie.

Prawo pozwala na takie konsumowanie marihuany, ale tylko w badaniach naukowych. – Powołaliśmy stowarzyszenie pod nazwą Cannabis House, prowadzimy rozmowy z jednostkami naukowymi w sprawie utworzenia grupy badanych – mówił dla portalu Cannabis News Konrad Rycerz z Grass Roots Lobbing.
Uczestnicy mają podzielić się na grupę osób przewlekle chorych i palaczy rekreacyjnych. Sprawdzone zostanie działanie "trawki" na zdrowie i psychoaktywność badanych.

Uczestniczący w projekcie będą mogli palić marihuanę pochodzącą z plantacji prowadzonych przez wskazany instytut naukowy. Koszt nabycia grama suszu ma oscylować wokół kwoty 10-12 zł. Jest tylko jedno obostrzenie. Palenie marihuany będzie możliwe jedynie w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach.

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...