
Ambasada Ukrainy w Polsce zamieściła dziś na swoim kanale YouTube filmik, w którym dyplomaci tego kraju składają życzenia Polakom z okazji Śwęta Niepodległości. To jednak nie wszystko, co dla nas przygotowali.
REKLAMA
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca powiedział, że przygotowany materiał video jest formą podziękowania dla Polaków za wsparcie jego kraju w tych trudnych dla Ukrainy chwilach.
Politycy występujący w materiale dołączyli do życzeń coś jeszcze – zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego. Na początku filmiku widzimy jak każdy śpiewa hymn indywidualnie pod akompaniament bandury - ukraińskiego instrumentu ludowego. Pod koniec nagrania wszyscy śpiewają już w grupie. – W ten symboliczny sposób pragniemy wskazać na bliskość naszych zaprzyjaźnionych narodów – czytamy w opisie filmu.
– Oczywiście nie jesteśmy profesjonalnymi śpiewakami i nie kandydujemy na nominację „The Voice of Poland” – podkreślał Deszczyca. – Ale najważniejsze jest to, że każdy ze śpiewających hymn dyplomatów ambasady robił to szczerze, z całym sercem i pełnym zaangażowaniem – dodał ambasador.
Źródło: wmeritum.pl
