"Drogie PiS, zachwialiśmy rządem PO, czekamy na zapłatę" – tak można zrozumieć nowy wywiad właściciela "Wprost"

Wydawca "Wprost" otwarcie mówi, że liczy na kontrakty reklamowe od państwowych spółek, kiedy zacznie w nich rządzić PiS.
Wydawca "Wprost" otwarcie mówi, że liczy na kontrakty reklamowe od państwowych spółek, kiedy zacznie w nich rządzić PiS. Fot. "Wprost"
Ponad rok temu tygodnik "Wprost" zawstydził wszystkich niepokornych i niezależnych publikując taśmy, które zachwiały rządem Donalda Tuska. Ale jako, że tylko zachwiały, a nie wywróciły, dla tygodnika przyszły trudne czasy. Teraz wydawca tytułu mówi, że "liczy na nową władzę", jeśli chodzi o odbudowywanie portfela zamówień reklamowych.


Po prawej stronie trwa już przebierane nogami. Wydawcy "niepokornych" i "niezależnych" tytułów liczą, że nowa władza wynagrodzi im lata konsekwentnego wspierania PiS. Ale nikt nie mówi otwarcie, że czeka na zastrzyk gotówki z państwowych spółek.

Nikt poza Michałem Lisieckim, szefem i głównym udziałowcem Platformy Mediowej Point Group. Firma wydaje m.in. "Wprost" i ma udziały w spółce wydającej "Do Rzeczy". Ale ostatnio biznes idzie słabo – w ciągu roku sprzedaż tytułu spadła aż o 36 proc. (sierpień 2014/sierpień 2015). W ślad za tym spadają wpływy wydawnictwa.

Ale Michał Lisiecki nie zrzuca marnych wyników na niższą sprzedaż, ale na... zemstę władzy. Przekonuje, że ustępująca ekipa rządząca wycofywała uzgodnione już kontrakty reklamowe. Jeśli rzeczywiście tak jest, należy takie praktyki potępić.

Ale na równie mocne potępienie zasługuje to, co Lisiecki mówi dalej. – Z optymizmem patrzę w przyszłość, tak polskiej gospodarki jak i sektora mediów. Szczególnie liczę na większe zainteresowanie obecnej władzy polskimi mediami – mówi wydawca "Wprost" wirtualnymmediom.pl.


Tłumacząc (nomen omen) wprost: "Drogi PiS-ie, prawie udało nam się obalić rząd PO, a na pewno przyczyniliśmy się do przegranej Platformy w wyborach. Czekamy na zapłatę". Można się było spodziewać takiego nastawienia, ale zaskakujące jest, że Michał Lisiecki mówi o tym tak otwarcie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi