Zamaskowany mężczyzna grozi, że będzie zabijał Arabów
Zamaskowany mężczyzna grozi, że będzie zabijał Arabów Fot. Kadr z YouTube

Ma na głowie maskę Jokera z filmów o Batmanie i wymachuje plastikowym pistoletem. Policja z Montrealu nie ma jednak zamiaru sprawdzać, czy jest o tylko forma głupiego żartu. Mężczyzna, który wrzucił do sieci nagranie, na którym grozi że zabije Arabów, jest już poszukiwany.

REKLAMA
Po ostatnich zamachach skala nienawiści wobec Arabów zaczyna przybierać niebezpieczne rozmiary. Sprawa jest dużo poważniejsza i wychodzi już po za negatywne komentarze w sieci i sporadyczne pobicia. Zamaskowany mężczyzna, który wrzucił nagranie do sieci ma złowrogi głos i zdaje się mówić poważnie.
– Od następnego tygodnia będą zabijani w całej prowincji Quebec. Będziemy wybijać ich jednego po jednym. Islam już nigdy więcej nam nie zaszkodzi. Gwarantuję wam, że niedługo wpakuję kule w głowy Arabów – mówi na filmiku.
Laurent Gingras, rzecznik policji w Montrealu zapowiedział, że wobec mężczyzny zostanie wszczęte śledztwo. – Jeśli grozisz komuś w internecie, to musisz liczyć się z konsekwencjami w świecie realnym. Kodeks karny pozwala nam na stawianie zarzutów sprawcom takich czynów – powiedział.
Imam Adil Charkaoui, szef Kolektywu Quebec Przeciwko Islamofobii uważa, że nie ma powodów do obaw, ponieważ video może być tylko zwykłą próbą zastraszenia społeczności muzułmańskiej. W świetle ostatnich wydarzeń jego grupa zdecydowała się mimo to zawiadomić organy ścigania.
źródło: Vice News