W przedziale rodzinnym w Pendolino nie ma miejsca dla dziecka? Ale Polak potrafi!

Pomysłowy patent jest bardzo wygodny, należy pamiętać by dziecko asekurować np. w wypadku nagłego hamowania.
Pomysłowy patent jest bardzo wygodny, należy pamiętać by dziecko asekurować np. w wypadku nagłego hamowania. fot. czytelniczka Marta
Pendolino jest chyba obecnie najwygodniejszym sposobem podróżowania po Polsce. Jest oczywiście wolniejsze od samolotu, ale dojeżdża do centrum miasta a w przedziałach jest dużo miejsca. Tyle, że można zrobić nawet... mini hamak dla dziecka.

Każdy, kto ma małe dziecko wie, że wspólna podróż nie należy do łatwych. Marta jechała do swoich rodziców do Sopotu pociągiem z Warszawy, wraz ze swoim 7-miesięcznym synkiem Adamem. Zarezerwowała dwa miejsca w nowoczesnym przedziale rodzinnym w Pendolino. Są tam m.in. przewijaki, ale nie ma niestety udogodnień dla dzieci niesiedzących.

Trzymanie 3,5 godz dziecka na kolanach nie byłoby zbyt komfortowe. Marta wykorzystała więc swoje umiejętności wiązania węzłów i stworzyła hamak, w którym ułożyła syna. Zdjęcie z tego wydarzenia wrzuciła na swojego Facebooka z opisem: "Potrzeba matką wynalazku :) przedział rodzinny bez możliwości położenia dziecka niesiedzacego – ale od czego mamy chustę! :)."

Kunszt młodej mamy spodobał się znajomym którzy chętnie komentowali, lajkowali i udostępniali post. Gratulowali Marcie sprytu i świetnego patentu. Jak widać potrzeba rzeczywiście jest matką wynalazku.

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"