Niesamowite zdjęcia Polaka, którymi zachwyca się świat. Owoców i warzyw w takim wydaniu jeszcze nie widziałeś

Maciek Jasik przedstawia owoce i warzywa w nieznanych nam dotąd odsłonach.
Maciek Jasik przedstawia owoce i warzywa w nieznanych nam dotąd odsłonach. Fot. Screen instagram.com/mjasik/
Jedząc owoce i warzywa rzadko kiedy zastanawiamy się nad ich historią, czy pochodzeniem. Być może nie zauważamy też ich niesamowitych kolorystycznych niuansów, faktury, czy też formy. Na szczęście jest Maciek Jasik, fotograf polskiego pochodzenia, który swoimi zdjęciami zachwyca cały świat.Owocowy świat
W swoich fotografiach pokazuje on niewidzialną dla oczu historię, która rozpoczyna się jeszcze w nasionach naszych ulubionych owoców, a kończy daleko poza nimi samymi. Przykład, który przytacza „Huffington Post”, to między innymi granat – egipski symbol pośmiertnego życia. Jest to jeden z bohaterów kolekcji „Sekretne życie owoców i warzyw”. Ze środka dyni, arbuza, czy chociażby melona płynie ujmujący kolorowy dym, który wprowadza nas w tajemniczy i nie do końca zbadany świat.

Maciek Jasik urodził się w Gdańsku, studia skończył już w Stanach Zjednoczonych i tam też pracuje. Jego fotografie są niezwykłą grą świateł i kolorów, które poruszają zmysły.
Fotograficzne inspiracje
W ostatnim czasie miłośnicy sztuki fotografii nie mogą narzekać na brak inspiracji. Pisałam w naTemat między innymi o magicznych zdjęciach Uldus Bakhtioziny. Nawiązują one do świata rosyjskich baśni, które są dziełami z pogranicza realności i wyobraźni. Piękne, mocne, warte zobaczenia.

źródło: "Huffington Post"

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...