Ambasador Niemiec trzyma rękę na pulsie: "Patrzymy na sytuację w Polsce bardzo uważnie"

Ambasador Niemiec w Polsce podkreśla, że sytuacja w naszym kraju jest uważnie obserwowana.
Ambasador Niemiec w Polsce podkreśla, że sytuacja w naszym kraju jest uważnie obserwowana. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
W ostatnim czasie dużo mówi się o reakcjach naszych zachodnich sąsiadów na decyzje podejmowane przez nowy polski rząd. – Patrzymy na sytuację w Polsce bardzo uważnie – powiedział Rolf Nikel.


Partnerstwo i przyjaźń
Ambasador Niemiec podkreślił bliskość naszych krajów: – Jesteśmy partnerami, przyjaciółmi i sąsiadami – łączy nas wiele wspólnych spraw i naszym dalszym interesem jest ich rozwój – skomentował dyplomata w TVN24. Zaznaczył także, jakie wspólne wyzwania powinniśmy podjąć. – Polska jest ważnym partnerem i chcemy wspólnie rozwiązywać problemy, które przed nami się pojawiają. Mamy wiele wyzwań, na przykład kryzys migracyjny, ochrona naszych wschodnich i południowych granic, są kwestie klimatyczne – powiedział Rolf Nikel w programie „Horyzont” w TVN24.

Dyplomata podkreślił, że obserwowanie sytuacji w Polsce nie jest niczym szczególnym. – To zadanie numer jeden dyplomacji, tu nie ma nic nadzwyczajnego – słyszymy. Zaprzeczył także pogłoskom, które pojawiły się w zachodniej prasie, jakoby premier Szydło nie odpowiedziała na zaproszenie do wizyty w Berlinie. Ambasador podkreślił, że „są w kontakcie z rządem polskim” oraz, że „trwają normalne rozmowy”.

Trudna sytuacja
Pisaliśmy niedawno o niepokoju i obawach, które pojawiały się w niemieckiej prasie, między innymi we „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Dziennik informował o tym, że komisja spraw zagranicznych Bundestagu miałaby zająć się sytuacją w Polsce, bowiem pojawiły się wątpliwości, co do naszych relacji. – Istnieją obawy, że 25-letnia praca zostanie zniszczona – cytowaliśmy.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...