Radio Maryja i "Fronda" wszystko już wiedzą. "Za KOD stoją służby specjalne"

Witold Gadowski wielokrotnie sugerował, że istnieją olbrzymie wpływy służb specjalnych.
Witold Gadowski wielokrotnie sugerował, że istnieją olbrzymie wpływy służb specjalnych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Komitet Obrony Demokracji w prawicowych mediach nie cieszy się przesadną sympatią. Na jednym z portali można natrafić nawet na tytuł "Czy za KOD stoją funkcjonariusze służb?". Oczywiście nie jest to poparte żadnymi dowodami.

Materiał na "Frondzie" bazuje na wywiadzie prawicowego dziennikarza Witolda Gadowskiego z Radiem Maryja. Na antenie toruńskiej rozgłośni doświadczony reporter mówił o wyzwaniach czekających rząd Beaty Szydło. - Ja jestem przekonany, że za tą aktywnością pewnej partii politycznej i pewnego ruchu, który teraz wychodzi na ulice, stoją funkcjonariusze służb - rzucił Gadowski.

I chociaż nie pojawia się nazwa Komitet Obrony Demokracji, to właśnie ten ruch sugerują w tytule. Zdaniem Gadowskiego, funkcjonariusze służb chcą doprowadzić do destabilizacji społecznej i wtedy rząd może utracić władze. Nie wiadomo, na czym jednak Witold Gadowski opiera swoje rewelacje, gdyż ich źródła nie zdradził.

Dziennikarz, który nigdy nie krył sympatii wobec PiS sugeruje, że powinni zostać odsunięci wysocy oficerowie, którzy służyli za rządów Platform Obywatelskiej. Gadowski sugeruje, że są oni "zdemoralizowani i niebezpieczni dla niepodległego państwa" i powinni być zastąpieni przez "ludzi sprawdzonych ideowo, z dobrych rodzin."


Gadowski wielokrotnie swoimi materiałami śledczymi wstrząsał opinią publiczną. Nie ukrywał też nigdy swoich wyrazistych poglądów politycznych. Ciekawe jest jednak to, że tak wytrawny znawca polskiego państwa chce ,by zamieniać agentów "ludźmi sprawnymi ideowo". Demokracja ma to do siebie, że partie rządzące się zmieniają. Czy obsadzanie tak ważnych stanowisk jak służby swoimi ludźmi nie jest psuciem państwa? Za cztery lata będzie musiała odbyć się kolejna czystka, czy ludzie "sprawni ideowo" będą cały czas odpowiedni...?

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...