Posłanka Pawłowicz idzie na wojnę z Niemcami. "Bojkotujmy towary i banki niemieckie!"

Tym razem posłanka Pawłowicz wzywa do gospodarczego bojkotu naszego zachodniego sąsiada.
Tym razem posłanka Pawłowicz wzywa do gospodarczego bojkotu naszego zachodniego sąsiada. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Posłanka Krystyna Pawłowicz z PiS nie przestaje zadziwiać. Jej oficjalne konto na Facebooku raz po raz dostarcza kolejnych sensacyjnych doniesień. Nie inaczej jest tym razem. Posłanka w swoim najnowszym wpisie zaapelowała do gospodarczego bojkotu Niemiec. Pawłowicz chce w ten sposób odpowiedzieć na ostrą krytykę pod adresem Polski, w której celują ostatnimi czasy niemieckie media oraz niektórzy niemieccy politycy.


"BOJKOTUJMY, tam gdzie można, towary i banki niemieckie! Za ich "kary", sami wymierzajmy Niemcom gospodarcze kary" – pisze posłanka Pawłowicz. Pomysł działaczki PiS może wydawać się na wyrost, ale polsko-niemieckie potyczki słowne między politykami przybierają ostatnio coraz ostrzejszą formę. Przykładów mocnych deklaracji po stronie niemieckich polityków również nie trzeba szukać daleko. Niedawno szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder opowiedział się np. za nałożeniem na Polskę sankcji gospodarczych.– Potrzebujemy sankcji gospodarczych, jeśli polityczne środki dialogu są nieskuteczne – mówił.

Posłanka Pawłowicz jednak na bojkotowaniu produktów i banków pod niemiecką flagą nie poprzestaje. Żąda od Niemiec "spłaty historycznych rachunków wobec Polski". W tym przypadku zresztą, Pawłowicz mówi jednym głosem ze swoją partią. Jarosław Kaczyński, prezes PiS wielokrotnie sugerował, że zaszłości historyczne z Niemcami, to ciągle, mimo upływu wielu lat, kwestia do przepracowania między obydwoma państwami.

– "Tu jest ciągle wielka, bardzo wielka kwestia rozliczenia naszych wzajemnych stosunków i tego wszystkiego, co Niemcy są nam winni, a są nam winni bardzo, bardzo dużo w każdym wymiarze, począwszy od moralnego, skończywszy na ekonomicznym" – mówił niedawno Kaczyński na antenie TV Republika.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...