Kolejny horror, kolejna wygrana. Piłkarze ręczni awansowali do drugiej fazy Mistrzostw Europy

Po emocjonującym meczy Polska wygrała z Macedonią i zagra w kolejnej fazie Mistrzostw Europy w piłkę ręczną.
Po emocjonującym meczy Polska wygrała z Macedonią i zagra w kolejnej fazie Mistrzostw Europy w piłkę ręczną. Fot. Michal Lepecki / Agencja Gazeta
Polscy piłkarze ręczni po raz kolejny wystawili na ciężką próbę swoich fanów. W meczy z Macedonią do ostatnich chwil musieli walczyć o wygraną, podobnie jak w meczu otwarcia Mistrzostw Europy końcówka spotkania była horrorem. Ostatecznie pokonali Macedończyków 24:23 i zapewnili sobie awans do drugiej fazy turnieju.Po ciężkiej i emocjonującej przeprawie z Serbią w piątek reprezentacja Polski w piłce ręcznej musiała sobie poradzić z Macedonią. Początek nie był łatwy, w pierwszych 15 minutach nasi rzucili tylko dwie bramki, choć później nieco podgonili. Ale na przerwę schodzili jako przegrani, choć z dystansem do nadrobienia.

W drugiej połowie gra naszych reprezentantów zaczęła wyglądać lepiej, po strzałach Michała Jureckiego, Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego Polacy wyszli na prowadzenie (16:15). Ostatnie 20 minut spotkania to była ostra, emocjonująca walka o zwycięstwo, na którym zależało każdemu z zespołów.

Pod koniec Polacy prowadzili już trzema punktami (23:20), ale stracili trzy gole w minutę i musieli walczyć o wygraną do samego końca. Ostatecznie wygrali 24:23 i zapewnili sobie awans do drugiej fazy. Kolejny przeciwnik Polaków to Francja, z którą nasza drużyna zmierzy się we wtorek o godzinie 20.30.


Źródło: Interia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...