Skoki narciarskie w Zakopanem: sześciu Polaków w finale, Kamil Stoch na ósmym miejscu

Kamil Stoch podczas konkursu skoków narciarskich w Zakopanem (dzień pierwszy, konkurs drużynowy).
Kamil Stoch podczas konkursu skoków narciarskich w Zakopanem (dzień pierwszy, konkurs drużynowy). Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem, gdzie Polacy zaprezentowali się przyzwoicie, niedzielny konkurs indywidualnym budził spore oczekiwania. Tym bardziej, że polskim skoczkom kibicowała para prezydencka.W sobotę polska drużyna stanęła na podium konkursu skoków narciarskich w Zakopanem. Ich dobra postawa, szczególnie dalekie skoki Kamila Stocha, spowodowały, że oczekiwania były spore. W drugiej serii wystąpiło aż sześciu Polaków. Najlepszy z nich, Kamil Stoch, był 7. (skoczył 131,5 m). Dziesiątkę zamykał Maciej Kot.

Zakopane Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Posted by Andrzej Duda on 24 stycznia 2016
W drugiej serii dobrze pokazał się Dawid Kubacki, który przez długi czas utrzymywał prowadzenie. Zdetronizował go dopiero Simon Ammann. Cały konkurs przebiegał pod znakiem walki z wiatrem, który momentami przekraczał dopuszczalne normy. Z tego też powodu kilkakrotnie obniżano belkę.
Finałową dziesiątkę otworzył Maciej Kot, który z 12. belki skoczył 126 metrów i zajmował 3. miejsce. Kamil Stoch skoczył 129,5 metra i nie udało mu się wskoczyć na pierwsze miejsce. Ostatecznie Kamil Stoch skończył na 8. miejscu, a Maciej Kot na 12. Konkurs wygrał Stefan Kraft, drugi był Michael Hayboeck, trzeci Peter Prevc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu