"Kto mieczem wojuje..." Armand Ryfiński ma nowe życie po polityce. Teraz jest kierowcą taksówki

Kariera polityczna posła Ryfińskiego skończyła się wraz z upadkiem partii Janusza Palikota.
Kariera polityczna posła Ryfińskiego skończyła się wraz z upadkiem partii Janusza Palikota. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– Chętnie wypowiadam się na tematy polityczne, ale sprawy prywatne pozostawiam dla siebie – powiedział Armand Ryfiński, były poseł Palikota, który po porażce swojej partii, rzucił swój los na zupełnie nową drogę życia... teraz będzie prowadził taksówkę.

Chociaż sam zainteresowany nie chce komentować życia prywatnego, według "Faktu" to właśnie kierowanie taksówką jest jego nowym powołaniem. Albo raczej koniecznością. Po przymusowym zakończeniu kariery politycznej w partii Janusza Palikota poseł ma wciąż problemy z prokuraturą. Podejrzewa się, że jeszcze jako poseł, działał na szkodę parlamentu, niesłusznie biorąc pełną dietę poselską, co jest wbrew przepisom.

Armand Ryfiński wybrany w 2011 roku z list Ruchu Palikota poseł zasłyną obraźliwymi słowami pod adresem kościoła katolickiego. Chciał od papieża pięć miliardów euro na rodziny ofiar duchownych pedofilów, nazwał obraz Matki Boskiej Częstochowskiej "bohomazem", a ostatnio przebrał się za biskupa i paradował po Warszawie z roznegliżowanymi "zakonnicami" – o czym już w naTemat pisaliśmy. Jego "ambitne" happeningi krytykowali nawet partyjni koledzy, którzy podkreślali, że jest sporym wizerunkowym problemem.

Teraz ku uciesze prawicowców i wcześniej obrażanych przez członków Kościoła Katolickiego ma za swoje. Jak czytamy w komentarzach o nowym fachu byłego posła: "Kto mieczem wojuje od miecza ginie".

źródło: Fakt.pl

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...