Muzułmanka weszła do basenu w Koszalinie w burce? Internauci zastanawiają się czy strój był regulaminowy

Muzułmanka w burce na basenie wywołała żywiołową dyskusję w internecie.
Muzułmanka w burce na basenie wywołała żywiołową dyskusję w internecie. Fot. Kadr z mgur.com.
Polski internet obiegło nietypowe zdjęcie. Widać na nim muzułmankę, która wybrała się do Parku Wodnego w Koszalinie i rzekomo weszła do wody w burce. Internauci zastanawiają się czemu nie zareagowały władze pływalni. Część użytkowników zauważa, że ubranie, w którym kobieta weszła do basenu to burkini, czyli zgodny z przepisami muzułmański strój kąpielowy.

"Na basenie nieopodal mojego domu nie można nawet pływać w luźnych szortach, wszystko musi przylegać do ciała" – napisał jeden z internautów. "Chyba jakoś z rok temu było znalezisko o tym, że wywalono gościa w spodenkach luźnych z któregoś aquaparku. Awantura z tego była straszna i do gazet poszło. Chyba Wrocław tutaj nikogo odważnego z obsługi kto zwróciłby uwagę nie było: – stwierdza inny.

Część internautów wskazała, że ubranie widoczne na zdjęcium to przepisowy strój kąpielowy stworzony dla muzułmanek, tzw. burkini. Kostium jest przeznaczony dla kobiet, którym religia zabrania odsłaniania pewnych części ciała. Nie wszyscy użytkownicy zostali jednak przekonani do takich wyjaśnień i zaczęli zastanawiać się, czy na zdjęciu rzeczywiście znajduje się muzułmański strój kąpielowy.

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...