Dziewczyny, rzućcie torebki w kąt i noście plecaki! Są modne, wygodne, ładne i zdrowe dla kręgosłupa

Damski plecak powinien być ładny i lekki.
Damski plecak powinien być ładny i lekki. Fot. _roool/Instagram.com
Jestem im wierna od kilku lat. Pierwszy kupiłam, żeby móc swobodnie przemieszczać się rowerem z laptopem. Z torebką wychodzę tylko wtedy, kiedy mam ze sobą jedynie portfel i klucze. Być może wielu kobietom plecak kojarzy się z czasami szkolnymi. Nawet nie przyjdzie im do głowy, żeby wyjść z nim na miasto, bo jest toporny i trudno znaleźć taki, który będzie pasował do sukienki. Jednak od jakiegoś czasu damskie plecaki są coraz bardziej popularne, w swojej ofercie mają je również topowe domy mody – na przykład Burberry.


Szczególnie docenią je te kobiety, które tak jak ja często noszą ze sobą laptopa. Na przykład plecaki marki Herchel są wyposażone w specjalną kieszeń wykończoną miękkim materiałem. Są bardzo popularne, wygodne i lekkie. Idealnie sprawdzą się u kobiet aktywnych, które cenią sobie jakość i minimalistyczny styl. Sama jestem właścicielką szarego.


Na rynku jest cała gama plecaków miejskich, do których oprócz kluczy, dokumentów i butelki wody zmieszczą się książki i obiad zapakowany w plastikowe pudełko. Sieciówki mają takie w swojej ofercie już od pierwszych dni sezonu wiosennego – kolorowe i zabawne, jednak niezbyt trwałe, wielokrotnie dawałam się na nie "nabrać". W plecak, z którego będziemy zadowolone, trzeba niestety trochę zainwestować.


Warto zwrócić uwagę na małe marki, które oferują plecaki z naturalnych materiałów, w oryginalnych kształtach. Na przykład This Is Paper czy Pakame. Kopalnią kobiecych plecaków są też sklepy internetowe takie jak Zalando lub Dawanda. Najmodniejsze modele zwykle dostępne są na przykład w Topshopie albo w sklepach American Apparel, których niestety nie ma jeszcze w Polsce, jednak śmiało można im zaufać i kupić upatrzony plecak przez internet!

Plecaki na co dzień

Na imprezę i do pracy, w której trzeba być ubraną elegancko, również można pójść w plecaku – ozdobnym, skórzanym, mniejszym, ale pakownym. Wybór jest ogromny, a wzory i kolory zachwycają. Na imprezach moim najczęstszym problemem była ciężka torba, która spadała mi z ramion za każdym razem, kiedy ktoś z tłumu się przepychał. Z plecakiem w końcu czuję się swobodnie.


Warto pamiętać, że moda to nie wszystko – najważniejsze są nasze kręgosłupy! Poza tym, plecak może być nie tylko uzupełnieniem naszego stroju, lecz wielką ozdobą, jak ten srebrny z American Appearel, lakierowany z Mana Mana czy wykonany z eleganckiej skóry plecak marki Radley London.

Plecaki eleganckie

Napisz do autorki: barbara.kaczmarczyk@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...