Żona prezydenta Erdogana: haremy "edukowały i przygotowały kobiety do życia"

Emina Erdogan przedstawiła haremy w pozytywnym świetle.
Emina Erdogan przedstawiła haremy w pozytywnym świetle. Fot. Wikipedia/http://bit.ly/1nF2djY/PD
Zdaniem Eminy Erdogan, haremy tureckich dostojników ery ottomańskiej były miejscami, które należy ocenić jak najbardziej pozytywnie. – Edukowały i przygotowały kobiety do życia – stwierdziła. Wcześniej, w dzień kobiet, jej mąż oznajmił, że kobieta jest przed wszystkimi innymi swoimi funkcjami "matką".


Żona prezydenta Turcji dawnych haremów nie postrzega jako miejsca zamknięcia, gdzie kobiety zmuszone były spędzać większość swego życia. Uważa je za rodzaj szkoły, którym zawdzięczają one swoje wykształcenie. Erdogan zwraca uwagę, że nie wszystkie mieszkanki haremu były wykorzystywane do seksu, ponadto były dobrze karmione i uczyły się pożytecznych czynności.

W jej przekonaniu haremy dawnego imperium otomańskiego mogą być dla nas inspirujące. U wielu internautów wypowiedzi małżonki szefa tureckiego państwa wywołały oburzenie. Uważają oni jej twierdzenia za nonsens. Prezydent Erdogan w 2014 roku wywołał falę protestów po tym jak stwierdził publicznie, że "kobiety i mężczyźni nie są sobie równi".

Źródło: BBC

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...