Powstaje nowa wersja "Xeny". Wojownicza księżniczka wreszcie otwarcie będzie lesbijką

Xena – wojownicza księżniczka będzie dumną lesbijką w reboocie serialu
Xena – wojownicza księżniczka będzie dumną lesbijką w reboocie serialu Fot. mat. prasowe
Kultowy serial lat 90-tych delikatnie sugerował, że jego główna bohaterka – Xena interesuje się kobietami. Konkretnie to jedną – Gabrielle, swoją współtowarzyszką. Panie łączyła silna więź, ale twórcy nigdy nie powiedzieli, że są parą. Wszystko wskazuje jednak na to, że oficjalnie nią będą. Ku radości środowisk LGBT Xena stanie się bowiem dumną lesbijką.


Przez sześć sezonów widownia zachodziła w głowę, co wojownicza księżniczka czuje do wiernej pomocnicy Gabrielle. Nie dostali odpowiedzi – ani razu do niczego między nimi nie doszło. Kończyło się zwykle na głębokim patrzeniu w oczy i uściskach. Teraz po niemal 20 latach od premiery serii powstaje jej reboot. A jak zapowiedział scenarzysta pilotażowego odcinka, Xena nie będzie już ukrywać swojej natury.

– Jestem zupełnie inną osobą ze zdecydowanie innego świata niż moi pracodawcy – tłumaczył fanom stojący za nową "Xeną" Javier Grillo-Marxuach. – Seria, którą znacie również ulegnie sporej zmianie. Nie bez powodu bohaterka wróci do życia – wreszcie odkryje kim naprawdę jest. W latach 90-tych nie mogła tego zrobić. Jeśli pomyślicie, zrozumiecie, co mam na myśli – dodał. Tak więc to już pewne, że wojowniczka zwiąże się z Gabrielle. Pozostaje tylko pytanie, kto je zagra.

źródło: news.com.au

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...