Stało się! Grażyna Torbicka oficjalnie odchodzi z TVP

Grażyna Torbicka żegna się z TVP.
Grażyna Torbicka żegna się z TVP. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Pogłoski o planowanym odejściu Grażyny Torbickiej z TVP krążyły już od jakiegoś czasu. To już pewne – autorka kultowego cyklu "Kocham Kino" rozstaje się z Telewizją Polską.


"Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje.
Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska – Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa" – tak Grażyna Torbicka żegna się z widzami za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

Szanowni Państwo,Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej...

Opublikowany przez Kocham Kino na 29 marca 2016
"Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina" – stwierdza dziennikarka. Torbicka odchodzi ze stacji po 31 latach pracy.

O jej możliwym odejściu informowaliśmy przed dwoma tygodniami. – Bardzo nie spodobało jej się dodanie nagranego bez jej wiedzy ideologicznego komentarza do filmu „Ida”. Grażyna ceni sobie niezależność. Nie chce, by ktoś ingerował w jej cykl „Kocham kino” – mówił wówczas pracownik TVP cytowany przez dziennik "Fakt".

Grażyna Torbicka jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracę w TVP rozpoczęła w 1983 roku. Jest autorką emitowanego od 1996 roku programu "Kocham Kino".

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...