Nie żyje Zyta Gilowska. Zmarła była wicepremier w rządzie Kaczyńskiego

Nie żyje była wicepremier Zyta Gilowska.
Nie żyje była wicepremier Zyta Gilowska. Fot. Sławomir Kaminśki / Agencja Gazeta
Nie żyje Zyta Gilowska, to była wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnio była członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Z zasiadania w niej zrezygnowała w 2013 roku ze względu na stan zdrowia. Miała 66 lat.

Zmarła profesor Zyta Gilowska, minister finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Pełniła w nich także funkcję wicepremiera. Z rządu odeszła w związku z wątpliwościami w sprawie jej oświadczenia lustracyjnego, ale później sąd oczyścił ją z zarzutów. W połowie lutego 2010 roku prezydent Lech Kaczyński powołał ją w skład Rady Polityki Pieniężnej. Gilowska zrezygnowała z tej funkcji w 2013 roku ze względu na zły stan zdrowia.

Wcześniej ekonomistka była jedną z twarzy Platformy Obywatelskiej, do historii polityki przeszło jej hasło "Donald, bracie", wygłoszone podczas jednej z partyjnych konwencji. Gilowska odeszła z partii po konflikcie z Donaldem Tuskiem. Jako pretekst do jej wypchnięcia z partii posłużyło zatrudnienie jej synowej w biurze poselskim (w istocie została zatrudniona jeszcze zanim poznała syna posłanki).

Informację o śmierci Gilowskiej podał Piotr Paciorek z Telewizji Polsat, potwierdził ją także portal BiznesAlert.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...