Polska rekordowa. W rządzie premier Szydło pracuje aż 95 wiceministrów. Najwięcej w Unii Europejskiej

Premier Szydło ma wielu pomocników.
Premier Szydło ma wielu pomocników. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Do 2013 roku, zanim do Unii Europejskiej dołączyła Chorwacja, rząd Donalda Tuska uchodził za rekordzistę pod względem liczby wiceministrów w rządzie. Było ich 91. Nowy członek UE miał o 4 więcej, dlatego zdeklasował Polskę. Od kilku dni walczymy o miejsce na podium.

Premier Szydło ma 95 wiceministrów. To dokładnie tylu, ilu było w rekordowym, chorwackim rządzie w 2013 roku i o czterech więcej niż w rządzie Tuska.

Do niedawna w rządzie PiS było 92 wiceministrów, jednak w ostaniach dniach do ministerstwa sportu dołączył Dawid Lasek, którego zadaniem będzie praca nad turystyką. Do ministerstwa sprawiedliwości dołączył poseł Michał Wójcik, który będzie pełnił funkcję pełnomocnika do spraw informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.

Trzecim nowym wiceministrem jest Paweł Gruza - który w ministerstwie skarbu pełni funkcję podsekretarza stanu. Funkcje nowych wiceministrów, mimo że nazwane, nie do końca są sprecyzowane. Pełnomocnicy mają być sposobem na omijanie limitu sekretarzy stanu - w jednym resorcie tylko jedna osoba może pełnić ten urząd.

Jak podaje "Fakt" - rekordzistą jest resort Mateusza Morawieckiego i Kancelaria Premiera, w których pracuje po ośmiu wiceministrów.

źródło: Fakt
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...