„To nie my gwizdaliśmy”. Środowiska kibiców Lecha Poznań i Legii Warszawa znów się jednoczą

Kibice zaprzeczają, by to oni wygwizdali Andrzeja Dudę podczas meczy Pucharu Polski
Kibice zaprzeczają, by to oni wygwizdali Andrzeja Dudę podczas meczy Pucharu Polski Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
W czasie finału Pucharu Polski doszło do niecodziennego wydarzenia. Gdy spiker zapowiedział obecność prezydenta Andrzeja Dudy na stadionie, z trybun dało się słychać gwizd. Solidarnie gwizdali kibice Legii i Lecha. Dziś środowiska kibicowskie znów się jednoczą i wspólnie zaprzeczają – to nie my gwizdaliśmy.


Kibice Legii i Lecha nie przepadają za sobą. Jednak stowarzyszenia kibiców obu zespołów znów się jednoczą. Wydali oświadczenia, że to nie oni gwizdali na prezydenta. – Jest niemożliwe, żeby kibice w tydzień po pogrzebie Łupaszki gwizdali na prezydenta Dudę, którego podejście do polityki historycznej jest tożsame z naszym. To jest mój prezydent i w ogóle spoko facet – twierdzi „Pawełek” z Old Fashion Man Club, organizacji kibiców Legii Warszawa. Jak pisaliśmy w Natemat, kibice wygwizdali prezydenta, gdy jego przybycie zostało zapowiedziane przez spikera na stadionie.

w sprawie gwizdów wypowiedział się też Radosław Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. – Tam siedziało trochę osób, które przyszły po to, żeby za 15 złotych obejrzeć Stadion Narodowy, a przy okazji mecz. To tam pojawiły się kilkunastosekundowe gwizdy, które nie mają nic wspólnego ze stanowiskiem grup kibicowskich – skwitował.

Gwizd na Andrzeja Dudę? To się na prawicy w głowach nie mieści, przecież prawdziwy patriota na Andrzeja Dudę gwizdać nie będzie. – To prawda, Duda zjednoczył kiboli. Nie tylko Lecha i Legii. I nie wczoraj, ale w czasie wyborów prezydenckich – piszą kibice na Facebooku i Twitterze
W mediach prawicowych już się pojawiły wyjaśnienia tego, co wyraźnie widać na filmach. To nie kibice gwizdali, to były gwizdy z sektora dla dziennikarzy.

Trudno uwierzyć, że na mecz Pucharu Polski przyszło 40 tysięcy dziennikarzy, więc dość szybko w internecie zaczęła się rozchodzić informacja, że to gwizdali „piknikowcy”. „Prawdziwi kibice”, siedzący za bramkami, nie gwizdali. Kim są prawdziwi kibice? To ci, którzy dbają o oprawę. Skandują hasła, wrzeszczą, klaszczą, gwiżdżą, odpalają race, a czasem rzucają nimi na boisko.


Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż