Zarabianie na Facebooku? Portal szykuje mechanizmy pozwalające przesyłać pieniądze

Coś więcej niż tylko danie lajka. Niewykluczone, że w przyszłości prywatni użytkownicy będą mogli zarabiać na swojej aktywności w serwisie
Coś więcej niż tylko danie lajka. Niewykluczone, że w przyszłości prywatni użytkownicy będą mogli zarabiać na swojej aktywności w serwisie Flickr.com
Najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy nie szczędzi wysiłków, by aktywność jego prywatnych użytkowników nie ograniczała się tylko do oceniania i komentowania wrzucanych do sieci postów. Facebook chce oddać im do dyspozycji funkcje związane z transferem pieniędzy.

Proponowane opcje monetyzacji obecności na Facebooku zostały wymienione w ankiecie, którą mogli wypełnić wybrani użytkownicy portalu. Na liście nowych funkcji znalazły się m.in. takie rozwiązania jak Tip jar (przycisk zostawiania napiwków dla autorów postów), Donate (przycisk przesyłania datków) czy Revenue sharing (zarabianie na reklamach wyświetlanych w postach).

Zarabianie na Facebooku do tej pory było domeną wydawców ze zweryfikowanym kontem. Jak komentuje rzecznik serwisu, projektowane mechanizmy przesyłania pieniędzy mają zwiększyć atrakcyjność Facebooka dla indywidualnych użytkowników oraz ułatwić zbiórkę pieniędzy na szczytne cele.

źródło: "Business Standard"

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...