Przypominamy, jutro są Zielone Świątki. Wszystkie duże sklepy będą zamknięte!

Duże zakupy zróbmy dzisiaj!
Duże zakupy zróbmy dzisiaj! Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta
Być może część z naszych czytelników o tym pamięta, ale część czeka zdziwienie i zawód. Dlatego ostrzegamy, jutro są Zielone Świątki, dlatego supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe i sklepy, które zatrudniają na umowę o pracę - będą zamknięte!

Najbliższa niedziela jest dniem świątecznym, więc zgodnie z ustawą z 2007 roku wymienione wyżej placówki nie mogą pracować. Ale spokojnie, wszystkie sklepy, w których za kasę stanie właściciel, albo osoba zatrudniona na umowę cywilnoprawną, albo agencyjną, powinny być otwarte. Oczywiście czynne będą stacje benzynowe, lokale gastronomiczne i apteki.

Święto Zesłania Ducha Świętego, potocznie Zielone Świątki, nazywane jest również "Pięćdziesiątnicą", bo tego dnia mija dokładnie 50 dni od zmartwychwstania Jezusa (49 dni od Niedzieli zmartwychwstania).

Zgodnie z tradycją biblijną, w ten dzień miał na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpić Duch Święty. Mieli otrzymać dar języków, męstwa i inne charyzmaty. To jedno z najważniejszych świąt dla chrześcijan, bo uważa się je za początek Kościoła. W niektórych krajach uroczystości trwają przez dwa dni.

Napisz do autorki: barbara.kaczmarczyk@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.