Sygnalizacja świetlna na chodniku. Tak Niemcy dbają o bezpieczeństwo użytkowników smartfonów

Sygnalizacja świetlna wbudowana w chodnik to pomysł radnych Augsburga na przeciwdziałanie wypadkom z udziałem osób nierozstających się ze swoimi smartfonami
Sygnalizacja świetlna wbudowana w chodnik to pomysł radnych Augsburga na przeciwdziałanie wypadkom z udziałem osób nierozstających się ze swoimi smartfonami City of Augsburg
Wpatrywanie się przechodniów w ekrany telefonów spowodowało już niejedną tragedię. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo zapominających o bożym świecie użytkowników smartfonów władze Augsburga oznaczyły przejście przez jezdnię światłami wbudowanymi w chodnik.

Pomysłowa sygnalizacja świetlna, którą postanowili zainstalować włodarze niemieckiego miasta, to odpowiedź na kilka wypadków, do jakich doszło z udziałem nieostrożnych pieszych. Radni Augsburga wyszli z założenia, że osoby zapatrzone w swoje urządzenia przenośne nie rozglądają się na boki ani w górę, stąd sygnalizatory muszą znajdować się pod ich stopami.

Chodnikowa instalacja ostrzega przechodniów przed niebezpieczeństwem, pulsując czerwonym światłem. Tego typu sygnalizację zamontowano najpierw przy przystankach tramwajowych, gdzie z uwagi na elektryczny napęd pojazdów istnieje największe ryzyko wypadku u osób ze słuchawkami od smartfona w uszach.

źródło: "The Verge"

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...