Robert Biedroń w "Tomasz Lis.": KOD nie jest bliski zwykłym ludziom, oni cieszą się z 500 zł na dziecko

Robert Biedroń patrzy na "dobrą zmianę" oczami mieszkańców Słupska. Stara się łapać balans między ich rzeczywistością a tym, o co walczy KOD.
Robert Biedroń patrzy na "dobrą zmianę" oczami mieszkańców Słupska. Stara się łapać balans między ich rzeczywistością a tym, o co walczy KOD. Fot. Screen / onet.pl
Prezydent Słupska patrzy na „dobrą zmianę” oczami mieszkańców swojego miasta. I choć popiera opozycję i Komitet Obrony Demokracji, jest przekonany, że ich idee nie pokrywają się z oczekiwaniami zwykłych ludzi. Zdaniem Roberta Biedronia, świetnie zdaje sobie z tego sprawę PiS, które po prostu daje Polakom więcej pieniędzy niż poprzednicy.


Robert Biedroń w programie „Tomasz Lis.” tłumaczył, dlaczego rząd ma tak silny elektorat. – Ludzie mówią: nie interesują nas marsze KOD. Wychodzą słusznie, ale te wartości, które są bliskie manifestującym, są nienamacalne dla ludzi tzw. prowincji – ocenił prezydent Słupska. Według Biedronia, Jarosław Kaczyński świetnie rozumie, że zwykłych obywateli interesują przyziemne sprawy. Dlatego rząd rozdaje na przykład środki z programu Rodzina 500+. Wielu Polakom dają one godność, której nie dostąpili wcześniej.

– Robi to, co Orban czy Erdogan. Pieniądze plus godność plus wykorzystywanie obaw – mówił Robert Biedroń o prezesie PiS. Mimo że z prawicą mu nie po drodze, na własne oczy widzi, jak wiele zmienia rządowa pomoc finansowa. I to, że zwykłym ludziom na nic były nowoczesne autostrady, stadiony i biblioteki. Biedroń stwierdził, że skuteczne polityka w Polsce powinna być zbalansowana i "pozaestablishmentowa".

Robert Biedroń szczerze przyznał jednak, że nie wie, czy ma pomysł na Polskę. Liczy raczej, że w krajowej polityce wiele do powiedzenia będzie miała Barbara Nowacka, która chce społeczeństwa bardziej obywatelskiego. – Potrzebujemy inwestycji w społeczeństwo, o którym zapomnieliśmy – skwitował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...