Reżyser „wolał Leo”, aktor się obraził. Teraz kręcą razem „Trainspotting 2”

Aktor Ewan McGregor i reżyser Danny Boyle tworzyli zgraną parę twórców na planie filmowym. Kością niezgody było zatrudnienie Leonarda DiCaprio przez Boyle'a w filmie, w którym główną rolę miał zagrać McGregor
Aktor Ewan McGregor i reżyser Danny Boyle tworzyli zgraną parę twórców na planie filmowym. Kością niezgody było zatrudnienie Leonarda DiCaprio przez Boyle'a w filmie, w którym główną rolę miał zagrać McGregor Kolaż ze zdjęć na licencji Wikimedia Commons
Świat filmu zna niejeden przypadek, gdy reżyser i aktor przestali się do siebie odzywać. Tak było w przypadku Danny'ego Boyle'a i Ewana McGregora. „Ciche lata” przeszły jednak do historii, o czym świadczą trwające właśnie zdjęcia do produkcji z nazwiskami obu filmowców na liście płac.

Współpraca Boyle'a i McGregora zaowocowało powstaniem takich dzieł jak „Trainspotting”, „Płytki grób” czy „Życie mniej zwyczajne”. Jak wyznał w wywiadzie aktor znany z roli młodego Obi-Wana Kenobiego w „Gwiezdnych Wojen”, relacje stały się chłodne, gdy reżyser mimo obietnicy powierzył główną rolę w filmie „Niebiańska plaża” z 2000 roku innemu aktorowi. Wybór padł na Leonardo DiCaprio.

McGregor zdradził, że pojednał się już z Boylem. Obecnie obaj pracują nad drugą częścią kultowego „Trainspotting”. Zdjęcia do tej produkcji ruszyły w maju tego roku.

źródło: "The Independent"

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...