Telefon zbyt długo się ładuje? Już wkrótce się to zmieni – naukowcy pracują nad superwydajną baterią

Koncern Huawei opracowuje rewolucyjną baterię, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rzeszy właścicieli smartfonów
Koncern Huawei opracowuje rewolucyjną baterię, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rzeszy właścicieli smartfonów Fot. Debtanu17 / Wikimedia Commons
Największym zmartwieniem dla posiadaczy smartfonów pozostaje żywotność baterii oraz czas jej ładowania. Firma Huawei postanowiła odpowiedzieć na potrzeby klientów projektem akumulatorów o dużej pojemności. Zaproponowana technologia ma umożliwić naładowanie smartfona w ciągu zaledwie kilku minut.

Za rozwój rewolucyjnego akumulatora odpowiedzialna jest należąca do chińskiego koncernu firma Watt Lab. Jej inżynierowie pracują nad dwiema bateriami (3000 mAh i 600 mAh), które można załadować do połowy pojemności w czasie nieprzekraczającym 5 minut. Pierwsza z nich osiąga ten cel w przewidzianym okresie, zaś druga już po dwóch minutach zostaje naładowana w 70 proc.
Rozwiązanie Watt Lab stanowi przełom w porównaniu z dzisiejszymi bateriami, których naładowanie do pełna zajmuje kilka godzin. Na chwilę obecną nie jest znana data premiery tego rozwiązania, które wciąż wymaga udoskonalenia, zwłaszcza w zakresie komfortu użytkowania.

źródło: "Onet.pl"

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...