Zostawiasz psa samego w aucie? Niedługo będzie na to paragraf

Zostawienie kota czy psa w samochodzie, skutkujące utratą przez niego zdrowia lub życia będzie w Michigan traktowane jak przestępstwo, za które grozi kara więzienia
Zostawienie kota czy psa w samochodzie, skutkujące utratą przez niego zdrowia lub życia będzie w Michigan traktowane jak przestępstwo, za które grozi kara więzienia Fot. Hernán Piñera / Flickr.com
Co jakiś czas media donoszą o przypadkach zwierząt, które pozostawione przez właściciela w samochodzie tracą zdrowie, a w najgorszym wypadku umierają. Amerykański wymiar sprawiedliwości nie bagatelizuje tego typu praktyk. Michigan zamierza wkrótce wprowadzić za nie kary i to najsurowsze spośród wszystkich stanów.

Władze stanu przygotowują się do uchwalenia nowego prawa. W świetle tych zapisów przetrzymywanie zwierząt w samochodzie w warunkach narażających ich na utratę życia lub zdrowia ma zostać uznane za pospolite przestępstwo.

Jeśli zwierzę ucierpi wskutek nieodpowiedzialności człowieka, właścicielowi będzie groziła kara rocznego pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 1000 dolarów. W sytuacji, gdy kot lub pies umrze zamknięty w aucie grzywna ma wzrosnąć do 5000 dolarów a w jej miejsce wymiar sprawiedliwości będzie mógł zasądzić karę nawet 5 lat więzienia.

źródło: "Mashable"

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...