Google producentem odzieży. Oczywiście inteligentnej

Czuły na dotyk materiał, sensor gestów, nadajnik USB - te i wiele innych funkcji skrywa kurtka projektowana w ramach partnerstwa Google i Levi's.
Czuły na dotyk materiał, sensor gestów, nadajnik USB - te i wiele innych funkcji skrywa kurtka projektowana w ramach partnerstwa Google i Levi's. Google
Branża odzieżowa to kolejna dziedzina, w której firma Google chce zasłużyć na miano lidera innowacji. Amerykański gigant technologiczny przedstawił właśnie swój pomysł na tzw. inteligentną kurtkę.

Prace nad kurtką przebiegają pod nazwą Project Jacquard. Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiadają projektanci z należącej do Google grupy Advanced Technology. Tworzona przez nich kurtka została wykonana z czułego na dotyk materiału, który automatycznie wykrywa, kiedy wejdzie w kontakt z naszą skórą.

Kurtka projektowana przez Advanced Technology ma mieć stałą łączność ze smartfonem, co pozwoli właścicielowi ubioru na obsługę połączeń telefonicznych, aplikacji nawigacyjnych i innych funkcji. Wyposażono ją również w sensory gestów oraz nadajnik USB.
Technologia zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Pierwszym produktem, który będzie w pełni korzystał z jej funkcjonalności, będzie kurtka marka Levi's, słynnego producenta odzieży, z którym Google nawiązało współpracę w ubiegłym roku.

źródło: Co.Design

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...