Słynna piramida zniknęła sprzed Luwru. Winny – fotograf

Fotograf posługujący się pseudonimem JR sprawił, że piramida przed paryskim Luwrem zniknęła. Wszystko za sprawą jednej z technik złudzenia optycznego
Fotograf posługujący się pseudonimem JR sprawił, że piramida przed paryskim Luwrem zniknęła. Wszystko za sprawą jednej z technik złudzenia optycznego https://www.instagram.com/museelouvre/
Słynna szklana piramida zniknęła z dziedzińca Napoleona przed Luwrem. Nie została jednak faktycznie usunięta, tylko okryta „całunem niewidzialności” za sprawą sztuczek fotografa, który pod pseudonimem JR eksponuje swoje dzieła w najbardziej rozpoznawalnych miejscach świata.

Za kolejny cel swojej twórczości artysta obrał jedną z wizytówek Paryża – otoczoną fontannami piramidę Luwru, która spełnia funkcję wejścia do najsłynniejszego muzeum na świecie. Zasłonięto ją wielkoformatową czarno-biała fotografią fragmentu pałacu królewskiego sprzed roku 1989. Dzięki bazującej na iluzji optycznej technice anamorfozy piramida wtapia się w tło.

Szklana konstrukcja nie została w całości „usunięta” z krajobrazu Paryża, a jedynie w połowie. W tej niecodziennej formie mieszkańcy i turyści odwiedzający stolicę Francji mogą oglądać ją do 27 czerwca.

źródło: CNN

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...