Księgarnia całodobowa. Nie uwierzysz, kiedy przeżywa oblężenie

Księgarnie sieci Eslite są czynne przez całą dobę. I można w nich czytać książki jak w bibliotece
Księgarnie sieci Eslite są czynne przez całą dobę. I można w nich czytać książki jak w bibliotece Fot. Essolo / Wikimedia Commons
Księgarnia jak stacja benzynowa? Na taki pomysł wpadli decydenci z azjatyckiej firmy Eslite. Należące do ich sieci księgarnie w Tajwanie i Hong Kongu są czynne 24 godziny na dobę. I największe oblężenie przeżywają w... godzinach nocnych.

Najwięcej miłośników książek, w tym turystów z całego świata, odwiedza główną księgarnię Eslite w Tajpej między 22, a 2 w nocy. Co więcej, mogą oni swobodnie czytać dostępne tam pozycje i nie są zobowiązani do ich zakupu. Komercyjny sklep z książkami pełni więc funkcję zbliżoną do publicznej biblioteki.

W jaki sposób księgarnia Eslite wychodzi na swoje? Czerpie zyski z okolicznej bazy lokali takich jak kawiarnie, herbaciarnie, sklepy z winami, butiki czy bary szybkiej obsługi.

Dodatkowo księgarnia służy jako centrum życia artystycznego, oferując miejsce na koncerty, występy taneczne, seanse filmowe, wystawy sztuki czy pokazy kulinarne.

źródło: My Modern Met

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...