Banksy na salonach. Słynny streetartowiec trafił do galerii

Jedno z dzieł Banksy'ego wystawionych w rzymskim muzeum. Artysta jest znany z twórczości, w której przemyca krytykę brytyjskiego establishmentu
Jedno z dzieł Banksy'ego wystawionych w rzymskim muzeum. Artysta jest znany z twórczości, w której przemyca krytykę brytyjskiego establishmentu Reuters
W muzeum w Rzymie zorganizowano wystawę wyjątkowych prac artystycznych. Wyjątkowy jest też ich autor, który posługuje się pseudonimem Banksy.


Banksy to streetartowiec, którego tożsamość pozostaje tajemnicą. W jego portfolio znajdują się murale i rzeźby o ironicznym zabarwieniu. Mimo ostrza satyry wymierzonego w przedstawicieli elit, to właśnie ta grupa społeczna zafascynowała się dziełami anonimowego artysty.

Z nowo otwartą wystawą zatytułowaną „War, Capitalism & Liberty” twórca murali nie ma nic wspólnego. To prywatni kolekcjonerzy wypożyczyli muzeum około 150 prac Banksy'ego kupionych na aukcjach na całym świecie. Jego twórczość nie została więc usunięta z przestrzeni publicznej.

Wystawę przygotowała organizacja pozarządowa Fondazione Terzo Pilastro. Będzie otwarta dla miłośników sztuki od 24 maja do 4 września. Cena biletu wynosi 12 euro.
źródło: Reuters

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię