W tym kolorze nikomu nie do twarzy, ale może uratować życie. W jaki sposób?

Ten kolor został uznany za najbrzydszy w badaniu przeprowadzonym przez agencję GfK. Dlatego w Australii zacznie „zdobić”... paczki papierosów
Ten kolor został uznany za najbrzydszy w badaniu przeprowadzonym przez agencję GfK. Dlatego w Australii zacznie „zdobić”... paczki papierosów
W ankietach dotyczących preferencji często pada pytanie o ulubiony kolor. A jaka jest najbardziej znienawidzona barwa na świecie? Poszukiwania odpowiedzi na to zagadnienie podjęła się agencja badawcza GfK. A jej odkrycie przysłużyło się szczytnej idei.

Zwycięzcą okazał się kolor Pantone 448C – ciemny brąz, który wzbudził największą niechęć wśród ankietowanych, kojarząc się z „brudem śmierci” i smołą. Po trzech miesiącach pracy ośrodek badania opinii publicznej GfK podzielił się tym odkryciem z rządem Australii. W jakim celu?

Otóż australijskie władze odpowiedzialne za służbę zdrowia cały czas szukają sposobu na zniechęcenie obywateli do palenia. I wyszły z założenia, że kolor wzbudzający w nich największą odrazę będzie idealny w roli straszaka na wygląd opakowań wyrobów tytoniowych.

Pantone 448C „zdobi” już paczki wszystkich papierosów sprzedawanych na terytorium Australii. Pomysł ten zamierzają skopiować władze Wielkiej Brytanii.

źródło: "The Independent"

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...