Fotoradary to przeżytek. Drogówka kupuje drony

Kierowców łamiących przepisy będzie rejestrował bezzałogowy statek powietrzny, który znalazł się na wyposażeniu katowickiej policji
Kierowców łamiących przepisy będzie rejestrował bezzałogowy statek powietrzny, który znalazł się na wyposażeniu katowickiej policji Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Policjanci z Katowic otrzymali kolejne przydatne narzędzie do kontrolowania kierowców. W zatrzymywaniu i karaniu mandatem tych, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych, tamtejszym funkcjonariuszom drogówki pomoże policyjny dron.

Zaprojektowany przez Politechnikę Śląską bezzałogowy statek powietrzny został przekazany Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po zakończeniu testów dron, który ma monitorować zachowanie kierowców, trafił do rąk policjantów z kontroli drogowej.
„Podniebny stróż prawa” ma być tak spostrzegawczy, że będzie w stanie zauważyć niezapięte pasy bezpieczeństwa. Ponadto jego operatorzy zamierzają skorzystać z jego możliwości w czasie pilnowania porządku na imprezach masowych. Dron pomoże też w trakcie poszukiwań zaginionych osób.

źródło: F5

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...