Ten projekt to kwintesencja stwierdzenia: „Genialne w swej prostocie”

Mydło zaprojektowane przez Sebastiana Bergne zachowuje elegancki wygląd przez dłuższy czas użytkowania
Mydło zaprojektowane przez Sebastiana Bergne zachowuje elegancki wygląd przez dłuższy czas użytkowania Ring Soap
Łazienka bez mydła to jak toaleta bez muszli klozetowej – jedno bez drugiego nie ma sensu. Ale równie niemiły co brak mydła jest widok rozkawałkowanej kostki, której poszczególne fragmenty rozpuszczają się, tworząc paćkowatą breję w mokrym naczynku. Projektant Sebastian Bergne zadbał jednak o to, abyśmy mieli komfort mycia rąk.

Ring Soap to mydło glicerynowe w kształcie pierścienia, które można zawiesić na przymocowanym do ściany aluminowym kołku. Wisząc na nim pozostaje suche, co ogranicza jego zużycie. Przechowywane w taki sposób staje się też swoistą ozdobą łazienki czy kuchni.

Ring Soap stanowi udoskonaloną wersję mydła, jakie w 1994 roku Sebastian Bergne zaprojektował dla niemieckiej spółki Authentics. Kiedy firma została sprzedana pod koniec lat 90., produkcję stworzonego przez niego mydła wstrzymano.

W 2016 twórca postanowił unowocześnić swój projekt i wznowić produkcję mydła już pod własną marką. Obecnie Ring Soap jest dostępne w dwóch kolorach – szmaragdowym i bursztynowym. Planowane są kolejne warianty.

źródło: Design Milk

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...