Koniec żartów z doktora Google. Jego diagnozy będą bardziej trafne

Wyszukiwanie chorób w internecie ma być szybsze, wygodniejsze i bardziej wiarygodnie. Temu ma służyć nowa funkcja w wyszukiwarce Google, stworzona we współpracy z ekspertami od zdrowia
Wyszukiwanie chorób w internecie ma być szybsze, wygodniejsze i bardziej wiarygodnie. Temu ma służyć nowa funkcja w wyszukiwarce Google, stworzona we współpracy z ekspertami od zdrowia Google
Chroniczny ból głowy. Powtarzające się dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Nagła wysypka. Gdzie kieruje pierwsze kroki delikwent, u którego występują tego typu niepokojące objawy? Wcale nie do lekarza, ale na fotel przed komputerem, aby poszukać diagnozy w internecie. A ponieważ ma ona często niewiele wspólnego z prawdą, Google chce przeciwdziałać takim sytuacjom.

Koncern technologiczny z Mountain View zapowiedział nową funkcję w mobilnej wersji swojej wyszukiwarki. Po wpisaniu do niej poszczególnych objawów ma ona wyświetlać listę chorób związanych z wymienionymi symptomami.

Czym ma różnić się poprzednie wyszukiwanie od tego nowego? Wcześniej otrzymaliśmy dostęp do tysięcy linków o różnym stopniu wiarygodności. Teraz algorytm Google sam podpowie użytkownikowi, z jaką chorobą może mieć do czynienia. Odpowiedzi mają być bardziej godne zaufania z uwagi na konsultację wyników z lekarzami z Kliniki Mayo oraz ekspertami z Harvardu.

Nowa funkcja dotycząca porad zdrowotnych chwilowo będzie dostępna jedynie w wersji angielskiej dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Google zamierza wprowadzić ją również w innych krajach. Nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się implementacji tego rozwiązania w polskim wydaniu wyszukiwarki.

źródło: The Verge

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...