Skrajna prawica w opałach za zrobienie rasistów z Lewandowskiego i spółki. Ludzie Bońka też im nie odpuszczą

PZPN również zapowiada walkę z tymi, którzy z członków drużyny narodowej chcieli zrobić rasistów i zwolenników skrajnej prawicy.
PZPN również zapowiada walkę z tymi, którzy z członków drużyny narodowej chcieli zrobić rasistów i zwolenników skrajnej prawicy. Fot. Facebook.com/mwpodkarpacie
W weekend "hitem" prawicowej sieci stała się rasistowska przeróbka reklamy marki Vistula, w której wystąpili członkowie reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ku uciesze wielu Polaków rozpowszechnili ją działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Nie trzeba było długo czekać, by ostro przeciwko temu zaprotestowała Vistula. W poniedziałkowe popołudnie stanowcze działania przeciwko skrajnej prawicy zapowiedział też Polski Związek Piłki Nożnej.Jak już informowaliśmy w naTemat, grafika umieszczona przez podkarpacką Młodzież Wszechpolską na Facebooku doczekała się setek polubień i udostępnień. W komentarzach pod nią dominowały bardzo pozytywne komentarze. Zwolennicy nacjonalistycznej organizacji cieszyli się z "wycia lewactwa". Ich radość już na początku dnia popsuła jednak marka Vistula. "Spółka sprzeciwia się tego typu działaniom i podjęła odpowiednie kroki prawne w przedmiotowej sprawie" - napisano w krótkim, ale treściwym oświadczeniu.

Na wojnie z rasizmem i szkalowaniem wizerunku reprezentacji Polski do Vistuli dołączył właśnie potężny sojusznik. To Polski Związek Piłki Nożnej. Ludzie Zbigniewa Bońka na próbę wykorzystania sukcesów Polaków na Euro 2016 przez skrajną prawicę reagują równie stanowczo.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"