Angela Merkel: Wyrażam głębokie współczucie dla rodzin zabitych i rannych
– Chcę powiedzieć całemu narodowi tureckiemu, że jesteśmy razem z nimi na wojnie z terroryzmem – oświadczyła kanclerz Niemiec.
Premier Turcji oskarża: To ISIS jest odpowiedzialne za zamach na lotnisku
Im udało się uciec przed piekłem...
Retweeted 11Alive News (@11AliveNews):
— Usama Javed (@Real_UsamaPTI) 29 czerwca 2016
EMOTIONAL REUNION: inbound flight from #Istanbul lands at @ATLAirport.... https://t.co/6uq1FdR9gi
Sprzeczne dane o liczbie zabitych
Jak informowaliśmy wcześniej, światowe agencje donosiły już o co najmniej 50 ofiarach śmiertelnych. Tureckie media nadal utrzymują jednak, że na miejscu lub w szpitalach zmarło dotychczas "tylko" 36 osób.
Dzwonią i pytają, czy w Turcji jest bezpiecznie. Kolejny wakacyjny raj na celowniku terrorystów
Najpopularniejsze kurorty Turcji leżą daleko od Stambułu. Czy tam nadal jest bezpiecznie? Czytaj więcej
Według wstępnych danych, wśród ofiar nie ma Polaków!
Jak poinformował na antenie Radia ZET Rafał Sobczak z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, według wstępnych danych zgromadzonych przez polską dyplomację, wśród zabitych i rannych na lotnisku w Stambule nie ma Polaków.
Kolejne nagrania z zamachu ujawnione
Niewiarygodna organizacja Turków! Port lotniczy Stambuł-Atatürk znowu działa
Choć do zamachu doszło zaledwie kilkanaście godzin temu, a znaczna część lotniska wygląda jak po krwawej bitwie, tureckim służbom udało się opanować sytuację na tyle, by na Stambuł-Atatürk znowu mogły lądować samoloty.
Wciąż nie wiadomo, czy wśród ofiar są Polacy. Kto się tam wybrał, wiele ryzykował...
Wakacje z bombami? Oto dowody, że dziś wyjazd do Turcji to wyprawa ekstremalna. Czytaj więcej
Tak wyglądał moment wybuchu
BREAKING VIDEO: Moment of #Ataturk airport #blast reportedly caught on camera https://t.co/JyIi7Fudf5 pic.twitter.com/nQIuinqlRK #airport
— RT (@RT_com) 28 czerwca 2016
Krwawy bilans stale się powiększa
Choć pierwsze doniesienia ze Stambułu mówiły o "zaledwie" 10 zbitych i 20 rannych, szybko tragiczna statystyka zaczęła rosnąć. W środowy poranek mówi się już o co najmniej 50 zabitych i ponad 100 rannych. Takie są ustalenia renomowanych agencji AP i Reuters, które powołują się na źródła w tureckich służbach.
