Scenariusz jak z filmu science fiction. Ten robot sprząta i przynosi napoje

SpotMini to przypominający psa robot, który pomaga w sprzątaniu, odkłada naczynia na suszarkę i przynosi napoje swojemu właścicielowi
SpotMini to przypominający psa robot, który pomaga w sprzątaniu, odkłada naczynia na suszarkę i przynosi napoje swojemu właścicielowi Boston Dynamics
Inżynierowie z Boston Dynamics wiedzą, że przyszłość to świat, w którym roboty służą człowiekowi. Swoim najnowszym wynalazkiem przybliżyli ludziom tą właśnie wizję. Skonstruowany przez nich robot wrzuca śmieci do kosza i przynosi właścicielowi puszkę napoju.

Mający pełnić funkcję „lokaja” robot wabi się SpotMini. Czworonożna maszyna waży mniej niż 30 kg i spośród wszystkich dotychczasowych konstrukcji Boston Dynamics przemieszcza się, nie wydając głośnych dźwięków.

Załączone akumulatory pozwalają maszynie na nieprzerwaną pracę przez 90 minut. SpotMini działa autonomicznie, ale może wykonywać też polecenia człowieka.

Na załączonym filmie można zobaczyć, jak robot wyrzuca śmieci do kosza, porusza się dość swobodnie po mieszkaniu, a nawet gdy potyka się o skórkę od banana, daje radę samodzielnie podnieść się z ziemi. Końcowa scena ukazuje, jak SpotMini przynosi swemu panu puszkę napoju, ale co ciekawe pozwala sobie przy tym na przejaw buntu. Zobaczcie sami.
źródło: Hackaday

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...