
Trwa 73. edycja Tour de Pologne. W jednej z największych imprez sportowych w Polsce ściga się 200 kolarzy z 25 ekip. Po raz pierwszy w tym wyścigu startuje Team Novo Nordisk – zespół, którego zawodnicy, mimo cukrzycy typu I, nie rezygnują z wyczynowego sportu.
REKLAMA
W pierwszym etapie wyścigu obejmującym trasę od Radzymina do Warszawy najwyższą lokatę (103.) wśród reprezentantów Teamu Novo Nordisk zajął David Lozano, pochodzący z Hiszpanii zawodnik. Na drugim etapie, w którym cykliści mieli do pokonania odcinek między Tarnowskimi Górami a Katowicami, pierwszy finiszował również hiszpański zawodnik Javier Megias, który w klasyfikacji generalnej zajął 126. miejsce.
Trzeciego dnia wyścigu, tym razem z linią startu w Zawierciu i metą w Nowym Sączu, reprezentujący drużynę kolarzy-diabetyków Javier Megias podtrzymał dobrą passę i awansował w klasyfikacji generalnej. Udało mu się przeskoczyć do pierwszej setki i zakończyć ten etap z 91. lokatą. A do przejechania miał jak dotąd najdłuższą trasę w całej rywalizacji, bo liczącą 240 km.
W czwartym dniu wyścigu kolarze z Teamu Novo Nordisk i reprezentanci innych ekip zmierzą się z pierwszym górskim etapem całych zawodów. Rozpoczęty w Nowym Sączu wyścig zakończą w Rzeszowie, przejeżdżając 218 km.
Team Novo Nordisk to międzynarodowy zespół sportowy, w skład którego wchodzą rowerzyści, triatloniści i biegacze. Każdy z zawodników występujących w barwach teamu choruje na cukrzycę. Sponsorem TNN jest Novo Nordisk, firma farmaceutyczna z siedzibą w Danii, która należy do czołowych producentów leków dla osób z cukrzycą.
Na tegorocznym Tour de Pologne Team Novo Nordisk reprezentują: Stephen Clancy (Irlandia), Nicolas Lefrançois (Francja), David Lozano (Hiszpania), Javier Megias (Hiszpania), Charles Planet (Francja), Andrea Peron (Włochy), Martijn Verschoor (Holandia) i Chris Williams (Australia).
Artykuł powstał we współpracy z firmą Novo Nordisk.
