Szef MSW Mariusz Błaszczak po masakrze w Nicei: Polska by się znalazła w takiej sytuacji, gdyby nie zmiana rządu

Mariusz Błaszczak, szef MSW, stwierdził, że Polska uniknęła zamachu dzięki zmianie rządów.
Mariusz Błaszczak, szef MSW, stwierdził, że Polska uniknęła zamachu dzięki zmianie rządów. Fot. S.Kamiński/AG
Szef MSW rzutem na taśmę wygrał rywalizację w kategorii "głupota tygodnia". Komentując atak w Nicei stwierdził, że gdyby PiS nie wygrało wyborów, Polskę mógłby spotkać taki los, jak Francję.

Na prawicy trwa szaleńczy wyścig o miano autora najgłupszego komentarza po masakrze w Nicei. I o ile Łukasz Warzecha czy Jarosław Olechowski to, z całym szacunkiem, tylko dziennikarze, Mariusz Błaszczak jest ministrem konstytucyjnym.

A to on popisał się brakiem jakiegokolwiek wyczucia, wpisując tragedię w walkę polityczną w Polsce. – Polska by się znalazła w takiej sytuacji, gdyby nie zmiana rządu – stwierdził w "Piaskiem po oczach" w TVN24. – Już mielibyśmy tysiące imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, bo tak zdecydowała koalicja PO-PSL – dodał.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości opowiadając o spotkanie szefów MSW państw Unii po zamachach w Brukseli nie mógł się powstrzymać od złośliwości pod adresem Fransa Timmermansa. Wiceszef Komisji Europejskiej ma z PiS na pieńku z powodu sporu o Trybunał Konstytucyjny. – Ten Holender, który nas poucza w sprawie TK, a w Holandii nie ma TK, ale pan Timmermans lepiej wie jak powinien wyglądać Trybunał w Polsce, niż my, Polacy.... – mówił Błaszczak. Jaki to miało związek z zamachami w Nicei, nie wiadomo.

Szczęście w nieszczęściu, że te mądrości raczej nie poniosą się po świecie, bo Błaszczak nie jest na tyle istotnym politykiem, a też jego wypowiedzi nie były tak szokujące jak rewelacje minister edukacji. Były po prostu mało mądre, a przede wszystkim okropnie nieczułe.


Źródło: "Piaskiem po oczach", TVN24

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...