Tym wywiadem Michał Kamiński zaszkodził Schetynie i PO bardziej, niż całe PiS razem wzięte [4 cytaty]

Michał Kamiński ostro uderza w szefa PO Grzegorza Schetynę.
Michał Kamiński ostro uderza w szefa PO Grzegorza Schetynę. Fot. Sławomir Kamiński / AG
PiS właśnie potyka się po raz pierwszy od wyborów, a w Platformie zamiast na tym korzystać, okładają się po głowach. Wyrzucony Michał Kamiński udzielił wywiadu, którym zaszkodził Grzegorzowi Schetynie i Platformie Obywatelskiej bardziej, niż wszyscy politycy PiS, bardziej niż media narodowe, bardziej niż nieprzychylni internauci. Oto 4 najmocniejsze cytaty z "Rzeczpospolitej".


1. Schetyna i afera podsłuchowa

Od wybuchu afery podsłuchowej minęły ponad dwa lata, a Michał Kamiński właśnie zaczął się zastanawiać nad tym, czy może być w nią zamieszany Grzegorz Schetyna. – Nie wiem, kogo miał na myśli Mariusz Kamiński. Zamierzam go o to zapytać właśnie w interpelacji. Tym tematem będę zajmował się tej jesieni. Uważam za rzecz bardzo istotną, by to wyjaśnić – mówi Michał Kamiński w "Rzeczpospolitej". Dzieli się też swoimi spostrzeżeniami o braku ataków na Grzegorza Schetynę podczas audytu rządów Platformy Obywatelskiej przedstawianego przez polityków PiS w Sejmie.

2. "Koncesjonowana opozycja"

– Politycy PiS bardzo wyraźnie mówią na korytarzach sejmowych, że Grzegorz Schetyna to koncesjonowana opozycja – mówi Jackowi Nizinkiewiczowi wyrzucony z PO poseł. – Na tym też polega różnica między nami. Ja chcę być realną opozycją wobec PiS, a Schetyna jest cichym sojusznikiem Jarosława Kaczyńskiego (...) Wyraźnie widać, że opozycja, której przewodzi Grzegorz Schetyna, jest władzy na rękę – zarzuca Kamiński. Przekonuje też, że ataki Schetyny na rządzących są pozorowane i nieskuteczne.

3. Schetyna-mściciel

Kamiński stara się umocnić wizerunek Grzegorza "Zniszczę Cię" Schetyny. – Natomiast to, co realnie zrobił Grzegorz Schetyna, to był gotów, dla swojej politycznej dintojry, oddać władzę Prawu i Sprawiedliwości w sejmiku dolnośląskim – mówi Kamiński w "Rzeczpospolitej". Dalej dodaje: – Jest człowiekiem na tyle zajętym własnymi fobiami i niechęciami wobec innych ludzi, że trudno mu się koncentrować na walce z PiS.

– Źle się dzieje, że Grzegorz Schetyna zamiast koncentrować się na tym, jak być dobrą opozycją, zajmuje się wycinaniem ludzi – ocenia swojego byłego już szefa Michał Kamiński. – I wycinanie mnie jest najmniejszym problemem, bo beze mnie Platforma sobie poradzi. Ale wycinanie takich ludzi jak Jacek Protasiewicz czy Stanisław Huskowski świadczy o tym, jakie są priorytety Grzegorza Schetyny: polityczna zemsta na swoich przeciwnikach wewnątrz partii, topienie partii, a nie walka z PiS – mówi były minister w kancelarii Ewy Kopacz.

4. Kpiny

Wywiad jest najeżony złośliwościami pod adresem szefa PO. – Grzegorzowi Schetynie towarzyszy rechot w partii – mówi Kamiński. – Platforma jest lepszym i ważniejszym projektem niż pewien żart historii, jakim jest Grzegorz Schetyna i jego niezbyt mądre ambicje – atakuje dalej Kamiński.

– Nikt nie kwestionuje wyboru Grzegorza Schetyny, ale nie zawsze demokratyczny wybór jest słuszny i się sprawdza – ocenia. – Mam złe zdanie na temat Grzegorza Schetyny. Nie mówiłem tego publicznie, bo chciałem być lojalny. Teraz, kiedy jestem poza partią, mogę sobie na to pozwolić. Uważam, że jest złym przewodniczącym, nie ma pomysłu politycznego, nie ma charyzmy (...) Musi się jeszcze trochę nauczyć, ale jak już się nauczy, to może w końcu stanie się takim liderem – mówi Michał Kamiński w "Rzeczpospolitej".


źródło: "Rzeczpospolita"

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Dom Harry'ego Pottera trafił na AirBnB. Na co jeszcze czekasz?
0 0Internet stracił głowę. Baby Yoda urzeka nawet tych, którzy nie cierpią "Gwiezdnych wojen"
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"