Jeśli słuchasz muzyki w pracy, masz szansę na tytuł pracownika miesiąca

Słuchanie muzyki w pracy poprawia naszą koncentrację, łagodzi stres i wpływa korzystnie na kontakty ze współpracownikami
Słuchanie muzyki w pracy poprawia naszą koncentrację, łagodzi stres i wpływa korzystnie na kontakty ze współpracownikami Pixabay.com
Muzyka łagodzi obyczaje. Wpływa na psychikę człowieka, wyzwala w nim emocje. Ale czy w miejscu pracy też spełnia pozytywną rolę? Jak dowodzi nauka, na pracowników również potrafi wywrzeć zbawienny wpływ.


W miejscu pracy, gdzie hałas stanowi codzienność, słuchanie muzyki pozwala „odgrodzić się” pracownikowi od bombardujących go nieustannie bodźców pochodzących z różnych źródeł. Wiąże się to ze spadkiem stężenia hormonów stresu. Innymi słowy, pracownik wycisza się, a przez to może się lepiej skoncentrować.

Muzyka sprawdza się też idealnie tam, gdzie mamy do czynienia z monotonną pracą. Monotonia idzie w parze z nudą, a ta unieszczęśliwia człowieka. Słuchanie muzyki wyzwala z kolei produkcję hormonów szczęścia takich jak dopamina. Pod ich wpływem człowiek relaksuje się i nabiera ochoty do działania.


Pogodniejszy nastrój spowodowany delektowaniem się ulubionymi utworami przekłada się siłą rzeczy na lepsze relacje ze współpracownikami. A w atmosferze cierpliwości i wzajemnego szacunku praca zespołowa zaczyna dawać lepsze rezultaty.

źródło: Inc.

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj