Bądź dobry – to się opłaca. I to nie w sposób, który masz na myśli

Ludzie o altruistycznej osobowości przejawiają większą aktywność seksualną. Tak sugerują autorzy dwóch najnowszych badań naukowych
Ludzie o altruistycznej osobowości przejawiają większą aktywność seksualną. Tak sugerują autorzy dwóch najnowszych badań naukowych Pixabay.com
Pomaganie potrzebującym i myślenie o dobru innych to znak rozpoznawczy kogoś, kogo nazywamy altruistą. W świecie nauki panuje przekonanie, że tego typu osobowość do dalszego działania motywują sukcesy związane z ratowaniem ludzi. Ostatnie badanie pokazuje, że idealista o duszy społecznika przejawia też... większą aktywność w alkowie.

Poprzednie badania wskazywały, że osoba angażująca się w dobroczynność postrzegana jest przez otoczenie jako atrakcyjniejszy partner seksualny. Teraz nauka stawia tezę, że jednostka altruistyczna sama znacznie częściej ma ochotę na intymne kontakty.

Jak wynika z wniosków dwóch niezależnych od siebie publikacji naukowych na łamach British Journal of Psychology, większą aktywność seksualna dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, przejawiających na co dzień altruistyczne skłonności.


źródło: The Independent

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.