Wykonuj te dwa ćwiczenia, jeśli chcesz być w formie. Resztę możesz odpuścić

Burpee to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń fitnessowych, które pozwala naszym mięśniom zachować siłę i wytrzymałość przez długi czas
Burpee to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń fitnessowych, które pozwala naszym mięśniom zachować siłę i wytrzymałość przez długi czas Pixabay.com
Chcesz cieszyć się długim i zdrowym życiem? Musisz ćwiczyć. Brzmi banalnie, ale to prawda. Za to schody zaczynają się, gdy trzeba odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób trenować swoje ciało, aby mieć najlepsze rezultaty. Światowy ekspert w dziedzinie fitnessu podpowiada, że kluczowe znaczenia mają 2 ćwiczenia.


Dr. Michael Joyner, lekarz i badacz z Mayo Clinic, zaleca wszystkim tym, którym zależy na zachowaniu jak najlepszej formy w jak najdłuższym czasie, wykonywanie dwóch czynności, o których mówi się, że należą do najskuteczniejszych wymyślonych przez ludzkość ćwiczeń fitnessowych.

Pierwszą „dawką zdrowia” dla ciała człowieka jest tzw. burpee, którego pojedyncza sekwencja składa się z 4 wykonywanych bez przerwy jedno po drugim, ćwiczeń: przysiad, deska, pompka i wyskok. Jako drugi sposób na utrzymanie sprawności przez wiele lat podaje się znany wszystkim trening ze skakanką.


Na łamach swojej pracy naukowej Dr Joyner tłumaczy, że oba te ćwiczenie pomagają nie tylko zbudować siłę mięśni, ale także zwiększają ich wytrzymałość na postępujący wraz z wiekiem zanik ich masy.

źródło: Tech Insider

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"