Domowy detox – przeczytaj, zanim spróbujesz. Unikniesz rozczarowania

Domowy detoks nie wymaga skomplikowanych czynności. Istnieje kilka prostych i sprawdzonych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn
Domowy detoks nie wymaga skomplikowanych czynności. Istnieje kilka prostych i sprawdzonych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn Pixabay.com
Wpisując w wyszukiwarkę słowo „detoks”, zostaniemy zasypani masą linków do stron podpowiadających, w jaki sposób możemy oczyścić swój organizm. Wokół tej tematyki narosło jednak sporo mitów i półprawd, żeby nie powiedzieć wprowadzających w błąd porad. O tym jak powinien wyglądać domowy detoks z prawdziwego zdarzenia opowiada ekspertka Sylvie Beljanski.


Jedną z opcji jest dieta jabłczana, która sprowadza się do jedzenia samych surowych jabłek przez okres 3-4 dni. W ciągu jednego dnia należy spożyć ok. 6 sztuk owocu z takich odmian jak Jonathan, Sheep Nose czy Red Delicious. Zaletą diety jabłczanej jest zmniejszenie dziennego spożycia kalorii, a zarazem oczyszczenie jelita grubego.

W oczyszczaniu ciała pomoże też gorąca kąpiel z zastosowaniem soli Epsom. Ciepła woda sprzyja wyciąganiu toksyn z ustroju na powierzchnię skóry, natomiast sól przyspiesza ten proces, sprawiając, że kąpiąca się osoba intensywnie się poci. Inną metodą jest wypicie wody z dodatkiem tej soli. Wówczas proces detoksykacji zachodzi poprzez oczyszczanie jelit.

Na liście dobrych sposobów na domowy detoks znajduje się też picie soku cytrynowego. Cytryny i pokrewne owoce zawierają kwas cytrynowy w czystej postaci. Jest to substancja o znanych właściwościach oczyszczających, która m.in. powoduje rozbijanie cząsteczek tłuszczu.


Osoby marzące o szczupłej sylwetce powinny zainteresować się detoksem cukrowym, który polega na eliminacji nadmiaru cukru w codziennej diecie, z naciskiem na przetworzoną żywność i słodzone napoje. Na czas detoksykacji tego typu żywność można śmiało zastąpić naturalnymi owocami.

źródło: Bazaar

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem