Domowy detox – przeczytaj, zanim spróbujesz. Unikniesz rozczarowania

Domowy detoks nie wymaga skomplikowanych czynności. Istnieje kilka prostych i sprawdzonych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn
Domowy detoks nie wymaga skomplikowanych czynności. Istnieje kilka prostych i sprawdzonych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn Pixabay.com
Wpisując w wyszukiwarkę słowo „detoks”, zostaniemy zasypani masą linków do stron podpowiadających, w jaki sposób możemy oczyścić swój organizm. Wokół tej tematyki narosło jednak sporo mitów i półprawd, żeby nie powiedzieć wprowadzających w błąd porad. O tym jak powinien wyglądać domowy detoks z prawdziwego zdarzenia opowiada ekspertka Sylvie Beljanski.


Jedną z opcji jest dieta jabłczana, która sprowadza się do jedzenia samych surowych jabłek przez okres 3-4 dni. W ciągu jednego dnia należy spożyć ok. 6 sztuk owocu z takich odmian jak Jonathan, Sheep Nose czy Red Delicious. Zaletą diety jabłczanej jest zmniejszenie dziennego spożycia kalorii, a zarazem oczyszczenie jelita grubego.

W oczyszczaniu ciała pomoże też gorąca kąpiel z zastosowaniem soli Epsom. Ciepła woda sprzyja wyciąganiu toksyn z ustroju na powierzchnię skóry, natomiast sól przyspiesza ten proces, sprawiając, że kąpiąca się osoba intensywnie się poci. Inną metodą jest wypicie wody z dodatkiem tej soli. Wówczas proces detoksykacji zachodzi poprzez oczyszczanie jelit.

Na liście dobrych sposobów na domowy detoks znajduje się też picie soku cytrynowego. Cytryny i pokrewne owoce zawierają kwas cytrynowy w czystej postaci. Jest to substancja o znanych właściwościach oczyszczających, która m.in. powoduje rozbijanie cząsteczek tłuszczu.


Osoby marzące o szczupłej sylwetce powinny zainteresować się detoksem cukrowym, który polega na eliminacji nadmiaru cukru w codziennej diecie, z naciskiem na przetworzoną żywność i słodzone napoje. Na czas detoksykacji tego typu żywność można śmiało zastąpić naturalnymi owocami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0Z papieskiej laski trysnęła woda. "To będzie hit jak kremówki"
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy