"Armia Macierewicza" na specjalnych zasadach. MON planuje przywileje dla Obrony Terytorialnej

"Armia Macierewicza" na specjalnych zasadach. MON planuje przywileje dla Obrony Terytorialnej
"Armia Macierewicza" na specjalnych zasadach. MON planuje przywileje dla Obrony Terytorialnej Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Zbudowanie sił Obrony Terytorialnej to jeden z głównych punktów programu Antoniego Macierewicza. Na razie boją się jej pracodawcy, a to za sprawą proponowanych przez MON przepisów. Kandydatom już teraz obiecuje się, że otrzymają gwarancję zatrudnienia.


"Rzeczpospolita" informuje, że pracodawca nie będzie mógł wypowiedzieć ani rozwiązać umowy z zatrudnionym żołnierzem rezerwy w okresie posiadania przez niego przydziału kryzysowego lub terytorialnego.

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że nie jest to dobre rozwiązanie. Będzie ono stwarzało dogodną sytuację dla osób, które chcą uchronić się przed zwolnieniem z pracy przez wstąpienie do Obrony Terytorialnej.

Przepisy mają nie dotyczyć osób zatrudnionych na okres próbny, kiedy pracodawca będzie chciał rozwiązać umowę z winy pracownika, a także wtedy, gdy ogłoszona zostanie upadłość lub likwidacja zakładu albo stanowiska pracy.

ONR chce dołączyć do obrony terytorialnej
Obrona terytorialna to pomysł ministra Antoniego Macierewicza. Przewiduje ona utworzenie 100-osobowych kompanii. Uzbrojeni członkowie mieliby odbywać cykliczne ćwiczenia pod czujnym okiem resortu obrony. Takie manewry odbywałyby się np. w Dolinie Chochołowskiej.

Pisaliśmy w naTemat, że również wśród radykalnie nastawionych działaczy ONR zrodził się pomysł uczestnictwa w ćwiczeniach obrony terytorialnej, organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie są zaskoczeni pomysłem i podkreślają, że członkowie bądź co bądź legalnej organizacji mają takie same prawa, jak pozostali.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
HYDEPARK 0 0W Warszawie jestem czarna, w Kongo... biała. Ale ja myślę po polsku dosłownie i w przenośni
RECENZJA 0 0Netflix niech się schowa. 5 powodów, dlaczego "Zakochani po uszy" TVN7 są aż takim hitem
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!