Wrażenia jak z kolejki górskiej. Zobaczcie jeden z najdziwniejszych mostów na świecie

Most Eshima Ohashi jest tak stromy, że przypomina kolejkę górską
Most Eshima Ohashi jest tak stromy, że przypomina kolejkę górską China Times
Regułą stały się już zaskakujące oryginalnością budowle, którymi projektanci i konstruktorzy, zwłaszcza z Dalekiego Wschodu, zachwycają świat. Jednym z takich dzieł w budownictwie, świadczącym o dużej wyobraźni twórców, jest most Eshima Ohashi w Japonii.

Przecinający jezioro Nakaumi obiekt ma 1,7 km długości i 11,3 m szerokości. Choć to trzeci największy na świecie most ramowy, nie w wymiarach kryje się niezwykłość łączącej miasta Matsue i Sakaiminat przeprawy.

Zainteresowanie wokół Eshima Ohashi wynika z pewnego wrażenia optycznego. W zależności od perspektywy most wydaje się być tak stromy, że wjechanie na jego szczyt można uznać niemal za „misję nie do wykonania”. Jednak z osobliwego japońskiego mostu, jak z każdego innego, korzystają na co dzień normalne samochody.
U niektórych obserwatorów most budzi skojarzenia z Hot Wheels. Mowa o znanych na całym świecie zestawach zabawek, na które składają się samochodziki wyścigowe i wymyślnie zaprojektowane tory.

źródło: „Daily Mail

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"