Nie wierzę, że TVP coś takiego pokazała! Jan Pietrzak o wyborcach PO: wszy, mendy, gnidy, pluskwy, żuki gnojniki

TVP Kultura wyemitowała koncert Jana Pietrzaka, w którym obraża on przeciwników politycznych PiS.
TVP Kultura wyemitowała koncert Jana Pietrzaka, w którym obraża on przeciwników politycznych PiS. Fot. Zrzut ekranu z youtu.be/XFGmwSTgeBc
Jan Pietrzak wystąpił przed niewielką publicznością fanów jego twórczości. Zarzucił ich żartami wątpliwego poziomu. Mówił m.in. o Annie Grodzkiej, Ryszardzie Petru czy wreszcie o wyborcach PO, których porównał do insektów. Co gorsza występ zdecydowała się wyemitować TVP Kultura.


Jan Pietrzak już dawno przestał być śmieszny, dlatego przez lata trudno było go zobaczyć w telewizji. Ale i dla niego nastąpiła Dobra Zmiana. W TVP Kultura pokazano jego koncert z okazji urodzin Klubu Ronina. To cykliczne spotkania, na których prawicowi komentatorzy we własnym gronie rozmawiają o tym, jak wspaniałym przywódcą jest Jarosław Kaczyński i jak zła jest opozycja.

Ale Pietrzak przebił wszystkich. Na zorganizowanym w marcu koncercie śpiewał i opowiadał (czy raczej odczytywał) żarty. O, choćby takie:
Jan Pietrzak
satyryk

Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat!

Pannę Grodzką straciliśmy z oczu. Przez cztery lata w Sejmie ocaliła dziewictwo. Były afery w trakcie przerw, bo posłowie wychodzili, stali na korytarzach i nikt nie chciał wejść do żadnej toalety, bo nie wiedzieli, gdzie "to to" wejdzie. I co z tego może wyniknąć.

I jeszcze pół biedy, gdyby te wątpliwej urody żarty słyszeli tylko bywalcy Klubu Ronina, zapewne przyzwyczajeni do takiego poziomu. Ale na retransmisję koncertu zdecydowała się Telewizja Polska. I to na kanale Kultura. Widocznie nowa władza ma zupełnie inną wizję kultury niż większość społeczeństwa. Teraz tylko czekać, aż pan Jan dostanie swój własny program w TVP.

Sprostowanie od Zarządu TVP

Nieprawdziwe i nieścisłe są informacje podane w artykule pt: "Nie wierzę, że TVP coś takiego pokazała! Jan Pietrzak o wyborcach PO: wszy, mendy, gnidy, pluskwy, żuki gnojniki" wskazujące, iż TVP Kultura w dniu 6 sierpnia 2016 roku retransmitowała cały (1,5h) koncert Jana Pietrzaka odbywający się w Klubie Ronina w siedzibie Centrum Prasowego Foksal. Materiał wyemitowany w TVP Kultura stanowił jedynie 40-minutowy skrót koncertu, a cytowane sformułowania , zawarte w skargach przesłanych do KRRiT i zamieszczone w ww. artykule nie zostały w ogóle wyemitowane w TVP Kultura.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...